fbpx Przyrodniczy raj u ujścia Redy. Wystawa fotografii | Wydział Biologii

Przyrodniczy raj u ujścia Redy. Wystawa fotografii

BEKA - OTOP

Wiosenne zaloty ptaków, wschody i zachody słońca nad zamglonymi łąkami, szronem spowite morskie wybrzeże - swoim pięknem rezerwat Beka uwodzi o każdej porze roku. Urok tego wyjątkowego miejsca przybliża wystawa fotografii "Przyrodniczy raj u ujścia Redy" przygotowana przez Pomorskie Biuro Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Od 27 maja można będzie ją obejrzeć na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Rezerwat Beka znajduje się nad Zatoką Pucką, między Rewą a Osłoninem, u ujścia Redy i Zagórskiej Strugi. Od lat Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) dba w tym miejscu o to, by odtworzyć i zachować słone łąki nadmorskie – unikalne zbiorowiska roślinne, powstałe dzięki stałemu zasilaniu przez wody morskie. Łąki Beki i przybrzeżne wody Zatoki to siedliska cennych gatunków ptaków. Jest to miejsce unikalne przyrodniczo, chętnie odwiedzane przez obserwatorów przyrody, spacerowiczów oraz fotografów-amatorów.

Na wystawę "Przyrodniczy raj u ujścia Redy” składa się około czterdziestu fotografii, które prezentują bogactwo przyrodnicze rezerwatu.

- Za obiektywem stanęli pracownicy OTOP oraz nasi przyjaciele, obserwatorzy ptaków i fotografowie-amatorzy. Udało się im uchwycić w wyjątkowych kadrach malownicze wybrzeże morskie, z bliska pokazać wiele gatunków ptaków – opowiada Mariusz Miotke, kierownik rezerwatu.

Wystawa będzie prezentowana od 27 maja do końca czerwca w budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 59, hol główny). Wstęp wolny.

Autorzy fotografii: Michał Barcz, Bogumiła Błaszkowska, Dariusz Bógdał, Joanna Kramer-Kentzer, Rafał Ossowski, Paweł Kołodziejski, Urszula Rzeszot.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to jedna z największych organizacji chroniących przyrodę w Polsce. Zajmuje się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją, skupia się na priorytetowych gatunkach, siedliskach i ostojach. OTOP posiada status organizacji pożytku publicznego.

Przyrodniczy raj u ujścia Redy. Wystawa fotografii

Data: od 27 maja do końca czerwca 2019 r.

Miejsce: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 59, hol głowny). Wstęp wolny.

Facebook OTOP: https://www.facebook.com/OTOP.BirdlifePolska/

Kontakt dla mediów: hanna.rachwald@otop.org.pl